Lokalny Wolontariat Opiekuńczy działa od końca 2017 roku. Od tego czasu nasi wolontariusze poprzez towarzyszenie wspierają osoby starsze, samotne i niesamodzielne.
W obecnej chwili wolontariusze pomimo pandemii koronawirusa w pełni zaangażowani uczestniczą w życiu swoich podopiecznych, także poprzez codzienny kontakt telefoniczny pomagają im w tym czasie przezwyciężać samotność.

Przykładem posłuży nasza wolontariuszka, pełna pozytywnej energii pani Halinka, która mimo problemów zdrowotnych wspiera  panią Jadwigę i pana Gerarda, spędzając z Nimi swój czas wolny. Pani Halina pomaga swoim podopiecznym zrobić drobne zakupy czy też przygotować posiłek, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad ostrożności w związku z sytuacją epidemiologiczną.Działania w LWO jak podkreśla pani Halina są bardzo ważne, bo dają jej jako wolontariuszce satysfakcję z niesienia pomocy, radość z przebywania z ludźmi i poczucie bycia potrzebnym.

 

Wolontariusz p. Halina stoi na balkonie, ubrana w biły T-shirt na którym są motyle i motyw kwiatów. W tle duża ilość zielonych kwiatów na balkonie.

Dziękuję pani Jadzi za gościnność, a wszystkim naszym wolontariuszom za pełną aktywność w tym jakże trudnym czasie.
Koordynator Paulina Czyżewska