5 listopada br. w tut. Ośrodku po raz czwarty odbyły się zajęcia warsztatowe z psychologiem zorganizowane w ramach projektu socjalnego pt. "Dziecko tu i teraz – inwestycja w przyszłość".

W trakcie tych zajęć uczestnicy wspólnie szukali rozwiązań trudnych rodzinnych sytuacji. Ponadto w celu poprawy umiejętności i kompetencji rodzicielski przeprowadzono ćwiczenia mające na celu naukę efektywnej komunikacji na linii rodzic – dziecko.

Zajęcia miały formę warsztatów, dzięki którym rodzice dowiedzieli się, że nie ma sytuacji bez wyjścia i zawsze można znaleźć właściwe rozwiązanie. Odgrywanie scenek tematycznych, wczuwanie się w sytuację dziecka, a także odniesienia uczestników do przeżyć z własnego dzieciństwa pozwoliły rodzicom z nowej perspektywy spojrzeć na wychowanie dzieci i dotychczas stosowane metody wychowawcze. Po tych zajęciach znacznie łatwiej będzie rodzicom zrozumieć dziecko i znaleźć z nim wspólny język – podsumowuje Joanna Treder, jedna z autorek projektu.

Zdjęcia z wydarzenia:

 Uczestnicy spotkania siedzą przy białych dużych stołach słuchając psychologa

Wszyscy uczestnicy podczas odgrywania scenek tematycznych. Stoją wszyscy razem w jednym miejscu i patrzą w stronę psychologa.

19 listopada serdecznie zapraszamy na przedostatnie spotkanie pt. "Narzędzia skutecznej komunikacji międzypokoleniowej, jak rozmawiać by efektem było porozumienie na linii rodzic-dziecko". Miejsce spotkania: sala konferencyjna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim, godz. 17.00. Jednocześnie informujemy, że nastąpiła zmiana terminu ostatniego spotkania, które odbędzie się 2 grudnia br. o godzinie 17.00.