Od września br. mamy okazję zapraszać mieszkańców miasta do udziału w spotkaniach warsztatowych, których głównym celem jest wskazanie znaczenia środowiska rodzinnego dla prawidłowego rozwoju dziecka i jego właściwego funkcjonowania w przyszłości. Za nami 3 spotkania, z których każde cieszyło się dużą popularnością i zostało pozytywnie ocenione przez uczestników projektu. Cieszy nas, że tematyka spotkań, jak i ich forma wpisały się w potrzeby i oczekiwania rodziców, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz wątpliwości.

 ,,22 października br. rodzice brali udział w ciekawej dyskusji i wymianie doświadczeń na temat tego jak radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka, jak i własnymi; jak radzić sobie ze złością, gniewem, smutkiem, rozczarowaniem czy buntem; jak przepracować trudne emocje i jak na nie reagować, aby nie wpływały destrukcyjnie na relacje i więzi z dzieckiem. Prowadząca zajęcia Pani Barbara Liedtke-Kątnik zawsze dba o to, aby przekazać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale co najważniejsze skutecznie motywować rodziców do stosowania jej w życiu codziennym, omawia konkretne przypadki i odpowiada na wszystkie pytania” – mówi Joanna Treder, specjalista pracy socjalnej, autorka projektu. „Ponadto w tym dniu mieliśmy okazję gościć Panią Monikę Michna Zastępcę Komendanta Hufca ZHP w Starogardzie Gdańskim, która zachęcała rodziców do zapoznania się i skorzystania z niezwykle atrakcyjnej oferty tut. Hufca skierowanej do dzieci i młodzieży, a także wskazywała jak wszechstronne korzyści dla rozwoju społecznego i osobowościowego dziecka może mieć przynależność do grupy rówieśniczej” - dodaje Daria Nadolska, pracownik socjalny, druga z autorek projektu.

To jeszcze nie koniec zajęć!!! Zachęcamy do udziału w kolejnych trzech spotkaniach, które zostały zaplanowane aż do 3 grudnia br. Już 05 listopada br. o godz. 17.00 mają Państwo okazję wziąć udział w spotkaniu pt. ''Wyzwania w procesie wychowawczym – sztuka rozwiązywania sytuacji konfliktowych między rodzicem a dzieckiem''.

Przypominamy, że szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Facebooku Ambasador dziecka.

Harmonogram:

Plakat MOPS Dziecko tu i teraz inwestycja na przyszłość

Zdjęcia z wydarzenia:

Grono słuchaczy siedzących przy białych dużych stołach wysłuchuje dwóch trenerów.

Grupa słuchaczy przygląda się pokazowi slajdów. Jeden z trenerów stoi obok tablicy.