Od  1 października 2019 r. działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat, jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl.

Plakat informacyjny infolinii:

Plakat informacyjny tekstem oraz numerem infolinii.

Test z plakatu poniżej:

800 080 222
Całodobowa bezpłatna linia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli
JESTEŚ DZIECKIEM LUB NASTOLATKIEM? JESTEŚ RODZICEM LUB OPIEKUNEM?

  • masz problemy w szkole lub w domu?
  • potrzebujesz z kimś porozmawiać?
  • czujesz się przygnębiony?
  • jesteś ofiarą przemocy?
  • myślisz, że jest z Tobą coś nie tak?
  • masz problem z dzieckiem, dorastającym nastolatkiem i nie wiesz jak mu pomóc?

Zadzwoń na całodobową, bezpłatną linię dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i skorzystaj z pomocy. Konsultanci odpowiedzą na twoje pytania, doradzą, co możesz zrobić w swojej sytuacji. Nie musisz się przedstawiać, masz zapewnioną dyskrecję. Nie chcesz rozmawiać przez telefon? Opisz swój problem w wiadomości i wyślij na adres www.liniadzieciom.pl. Możesz też porozmawiać na czacie.


Plakat informacyjny :

Plakat NGO

Tekst z powyższego plakatu poniżej:

Numer telefonu na infolinię: 800 080 222.
Zadzwoń na całodobową, bezpłatną infolinię dla dzieci i młodzieży oraz skorzystaj z pomocy! Konsultanci odpowiedzą na twoje pytania, doradzą, co możesz zrobić w swojej sytuacji. Nie musisz się przedstawiać, masz zapewnioną dyskrecję. Jeżeli nie chcesz rozmawiać przez telefon - wejdź na stronę telefonu www.liniadzieciom.pl i opisz swój problem w wiadomości. Możesz też porozmawiać na czacie.PAMIETAJ! INFOLINIA JEST BEZPŁATNA I CAŁODOBOWA.